İlk ziyaretçimiz, Güvendik Pastanesi’nin geleneksel yıldönümü pastası ile Ahmet Güvendik olurken Gelecek Partisi Akşehir İlçe Başkanı Fatih Köle; Başkan Yardımcıları Osman Birsin, Hüseyin Çığ ve Yücel Ayaz eşliğinde gazetemizi ziyaret etti. Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ziyaretinde; merhum kurucumuz Ahmet Şener ile olan anılarından söz ederken, Ahmet Köksal eşliğinde ziyaretimize gelen Akşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı İdris Doğan ise 70 yıllık yerel gazete olmanın Orta Doğu'da bile önemli bir özellik olduğunu söyledi.

AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve İlçe Yönetiminden Semih Dipi eşliğinde ziyaretimize gelen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, kutlama çiçeğinde yer alan mesajıyla 70. yıldönümümüzü tebrik etti. Akkaya mesajında; Pervasız Gazetemizin 70. kuruluş yıldönümünü kutluyor, gazetenin bugünlere kadar gelmesinde emeği geçen tüm idari kadrosuna, yazarlarına ve emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Gazetenin değerli kurucusu merhum Ahmet Şener başta olmak üzere ahirete irtihal eden değerli personeline de Allah’tan rahmet diliyorum. Nice yıldönümlerine erişebilmeniz dileğiyle.” ifadelerine yer verdi.

Akşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmail Kıyıcı ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Muttalip Uysal Yazı İşleri Müdürümüzü arayarak, Fikri Er “Koca Çınar Pervasız 70 Yaşında. Başta rahmetli Ahmet Amca’yı anar; Yazı İşleri Müdürü Bayram Uygun ve tüm çalışanları kutlarım.”, MESE İletişim Danışmanlığı Mert Aybars Pervasız Gazetesi’nin kuruluş yıl dönümünü kutlar, güzel haberlerle dolu daha nice mutlu yıllar dilerim.” ve İbrahim Han “Pervasız Gazetesi’nin 70. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Başarılarınız daim olsun.” mesajlarıyla iyi dileklerini ilettiler.

Akşehir eski Belediye Başkanlarından ve köşe yazarlarımızdan Abdülkadir Oğul da “Pervasız 70 yaşında” başlıklı mesajında Pervasız Gazetesi’nin 70 yılını “Başarı Öyküsü” olarak adlandırdı. Oğul’un kutlama mesajı şöyle:

“Ahmet Amca; 1953 yılında kurduğun Pervasız Gazetesi, vasiyetin üzerine uzun yıllar aynı çizgide yaşamaya devam edecektir. Yerelde bir gazeteyi tüm zorluklara göğüs gererek 70 yıl yaşatmak, bir başarı öyküsüdür. 2004 yılında aramızdan ayrıldın. Ama emanetin emin ellerde yayın hayatına devam ediyor. Gözün arkada kalmadı.  Haberler temel ihtiyaçlarımız arasında önemli bir yer tutmaya başladı. Akşehir’de haberleri halkına ulaştıran Pervasız Gazetesi’nin daha nice yıllar yayın hayatına devam etmesini diler, 70 yıl gibi bir ömür yayınlanmasında emeği geçen başta Şener Ailesi ve tüm çalışanlarını kutlarım. Abone olarak, reklam vererek, yazı yazarak destek olanların Akşehir’de nasıl bir başarı öyküsüne ortak olduklarının bilinmesi gerekir. Ben de Pervasız Gazetesi’nde eğitim, sağlık, kamu projeleri gibi konularda yazılar yazdım. İnsanların görüşlerini paylaşmasında, bu görüşlere katılmasalar dahi bu yazıların yayınlanmasına en ufak engel olmadıklarının şahidiyim. İyi ki varsın Akşehir’in haber kaynağı Pervasız Gazetesi. İnşallah bu dijital hayatta da Pervasız kendini yenileyerek yayın hayatına devam edecektir. Bu duygularla Pervasız Gazetesi’nin 70. Yaşını kutluyorum.”

Gazetemizin 70. kuruluş yıldönümünü; ziyaretleriyle, gönderdikleri çiçek ve mesajlarla kutlayan, arayarak tebrik eden tüm Akşehirlilere ve okuyucularımıza yürekten teşekkür ederiz.