banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÖLÜMCÜL SENTETİK ŞİMDİ DE TABLET FORMDA

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından yapılan uyarıda; metamfetamin olarak adlandırılan sentetik maddenin, kişiyi ölüme götüren yıkıcı etkilere sahip olduğu vurgulanırken, son dönemlerde yakalamaların arttığı tablet formun içeriğinde yüksek dozda metamfetamin görüldüğüne dikkat çekildi.

NARKOTİK 01.06.2022, 00:14 31.05.2022, 17:12 Haber Merkezi
831
ÖLÜMCÜL SENTETİK ŞİMDİ DE TABLET FORMDA
banner12

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) resmi internet sitesinde kamuoyu ile paylaşılan uyarı metni şöyle:

“Metamfetamin, merkezi sinir sistemi üzerinde uyarıcı etkisi olan sentetik bir maddedir. Toz, kristal veya tablet formlarında bulunmaktadır. Metamfetamin; aşırı kilo kaybı, yoğun kaşıntı ve cilt yaraları, beyin yapısı ve işlevinde değişiklikler, bilinç bulanıklığı, hafıza kaybı, uyku problemleri, paranoya (başkalarına karşı aşırı ve mantıksız güvensizlik vs.), sanrı ve halüsinasyonlara yol açan, bağımlılık riski yüksek ve kişiyi ölüme götüren yıkıcı etkilere sahiptir.

Ülkemizdeki metamfetamin yakalamaları genellikle kristal ve sıvı formda gerçekleşirken özellikle son dönemlerde tablet formda yakalamalar dikkat çekmektedir. Kriminal analizler üzerinden yapılan değerlendirmelerde; yakalanan tablet içeriklerinde bir standart olmadığı, metamfetaminin yanı sıra farklı tür ve miktarlarda maddeler de içerdiği, tablet içeriklerinde ölümcül olabilecek yüksek dozda metamfetamin görüldüğü, yakalanan tabletlerin farklı renk, şekil, logo ve ağırlıklarda olduğu tespit edilmiştir.”

Duyuruda; ele geçirilen tabletlerin üretildiği kaynağın belirsiz olduğu, merdiven altı olarak tabir edilen koşullarda üretilerek ülkemize gönderildiğinin değerlendirildiği bilgisine de yer verildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
parçalı az bulutlu