Narkotik suçlarla mücadele ekibi topladığı bilgiler ışığında parkta bulunan H.K., S.A. ile M.B. isimli üç şüpheliyi gözaltına aldı. Narkotik ekibi tarafından şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 120 içimlik kağıda emdirilmiş sentetik bonzai ele geçirdi. Şüpheli H.K.’nin evinde yapılan aramada ise altı adet gerica sentetik ecza ele geçiren narkotik ekibi uyuşturucu maddelere el koydu.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile şüpheli H.K. den uyuşturucu madde aldığı tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Kabul Etmek” suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı.

Narkotik ekibi diğer şüpheli H.K. hakkında ise “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yaptı. İşlemleri tamamlanan şüpheli H.K. narkotik ekibi tarafından Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Savcılık sorgusu tamamlanan şüpheli H.K. tutuklanma talebi ile sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.