Narkotik ekibi tarafından takibe alınan Konya plakalı araç Selçuk Mahallesinde yakalandı. Araçta bulunan şüpheli A.E. ile birlikte yanında bulunan A.D. de ekipler tarafından gözaltına alındı. İki şüpheli ile birlikte araç detaylı arama yapmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile şüphelilerin üzerinde, araçta ve şüphelilerin evlerinde arama yapan Narkotik ekibi 132 içimlik LSD (kâğıda emdirilmiş sentetik kannabinoid) ile 7,5 gram esrar ele geçirdi. A.E.’nin evinde yapılan aramada ise iki adet ruhsatsız tabanca, üç adet tabanca şarjörü, yirmi dokuz adet tabanca mermisi ile bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucularla silahlara el konuldu.

Gözaltına alınan şüpheliler A.E. ile A.D. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti ile 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçlarından işlem yapıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan iki şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüpheli A.D. Savcılık sorgusunun ardından diğer şüpheli A.E. ise sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesi tarafından denetimli serbestlik tedbiri ile serbest bırakıldı.