Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Bayram Uygun ile yaptığı sohbette gündemi değerlendiren Muharrem Yakın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Millet Partisi 81 ilimizde 600 milletvekili adayı ile seçime hazırlanmaktadır. Bizimkisi bir sevda ve bir medeniyet yürüyüşüdür.

Türkiye’nin mevcut sorunları ile muhtemel ve mukadder sorunlarını biliyor ve takip ediyoruz. Tabloyu toz pembe göstermeye de karamsar tablolar çizmeye de gerek yoktur. Gerçekçi olmak gerekmektedir. Yaban ellere hamaset nutukları atmak da yaban ellerden medet ummak da bize yakışmaz. Bütün benliğimizle inanıyoruz ki; milleti, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

Kutuplaştırmayı ucuz ve seviyesiz bir politik cambazlık olarak görüyoruz. Millet Partisi; ulaştıran, birleştiren, kaynaştıran ve milletleştiren bir hareket olmaktan vazgeçmeyecektir. Türkiye’yi “Muhteşem Türkiye” yapacak projemiz mevcuttur. Bunu, milletimizin bütün katmanlarının imkan ve kabiliyetlerinin seferber edilmesiyle hep birlikte başaracağız.

Bu seçimde en kısa ve net mesajımız şudur: Her zaman adalet, her yerde adalet, herkes için adalet. Vatandaşımıza diyoruz ki; Cumhurbaşkanlığı seçiminde vicdanının sesine kulak ver. Milletvekilliği seçiminde gönül huzuruyla Millet Partisi’ne mührünü vur.”