Milletvekili Ünal Karaman Gülmece Parkı’nda gençlerle sohbet edip okey oynadı. Ardından heyet olarak, Ilıcak Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştular. Akşehir’in kalkınmasının temelinin tarımsal yenilikler ve tarım destekleri olduğuna vurgu yapan İsmail Afşar, gelişmiş bir Akşehir’in ülkemizin örnek gösterilecek bir şehri haline geleceğini ifade etti. Afşar, tarım alanında yapılacak yeniliklerle birlikte bu alanda hayata geçirecekleri projeleri de anlattı ve gelişen bir Akşehir’in ülkemize de katkı sağlayacağını, bunun da şehir bazında devletimize borcumuz olduğunu söyledi. Afşar sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Pandemi döneminde çocuklarımız uzaktan eğitim sistemiyle eğitimlerine devam ettiler ancak merkezdeki çocuğumuz internete rahat erişirken, Ilıcak’taki çocuğumuz ulaşamadı. Vatandaşlarımız arasında fırsat eşitliğini sağlayacağız.”

İyi Parti Konya Milletvekili Ünal Karaman da vatandaşların sorgulayıcı olması gerektiğinin altını çizerek, verilenle yetinmek yerine ihtiyaç olanı istemek ve almak gerektiğini ifade etti. Milletvekili Ünal Karaman: “Siz asilsiniz, biz vekiliz. Sizin sayenizde meclisteyiz, sizi temsilen makam sahibiyiz. Yapılan hizmetleri lütuf olarak görmemelisiniz. Hangi partiden olursa olsun, herkes görevini yapmak zorunda. Belediye işlerinde de karşınıza hazırlıklı gelen, tüm sorunlara akılcı çözümler getiren İsmail Afşar kardeşimiz, sizin gücünüz ve sesiniz olacak.” dedi.

Geçmiş yönetimlerden yakınan vatandaşlar, Afşar’a kendisini umut olarak gördüklerini ve tam destek yanında olduklarını ifade ettiler.