MHP Akşehir eski İlçe Başkanı Avukat Salih Akça, aday adayı olma kararında tabandan gelen yoğun talebin etkili olduğunu ve ülkeye hizmet için yola çıktığını belirtirken Konya İl Başkanlığı’nın 13. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Asıl Üyeliğine tekrar seçilen A. Fatih Satılmış da konuya ilişkin açıklamasında; “Ülkemize, Ülkümüze ve Konya’mıza bir nebze olsun katkı sağlayabilmek adına milletvekili aday adaylık başvurumu tamamlamış bulunmaktayım.” ifadelerine yer verdi.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduğu 1997 yılından bu yana aktif olarak avukatlık mesleğini icra eden Salih Akça, yüksek lisans eğitimini 2012-2013 yıllarında Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi ve Yerel Yönetimler alanında yaptı. Akça, siyasi hayatında Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında çeşitli görevler üstlendi. 2007 yılında MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı, 2011 ve 2018 seçimlerinde ise MHP Konya Milletvekili Adayı olan Avukat Salih Akça, 2018-2022 yılları arasında MHP Akşehir İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü.

Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde aldığı lisans eğitiminin ardından Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan A. Fatih Satılmış; küçük yaşlarda tanıştığı Ülkü Ocakları’nda çeşitli görevlerde bulundu. Haziran 2018 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 4. sıra Konya Milletvekili Adayı olarak seçimlere giren Satılmış; İl Başkanlığı’nın 13. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Asıl Üyeliğine tekrar seçilirken İl Divan Kurulu’nda Siyasi ve Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. A. Fatih Satılmış, Konya Şeker A.Ş.’de başlayan iş hayatını ise Anadolu Birlik Holding A.Ş.’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak sürdürüyor.