Kurul, AFDK’nın Adana 5 Ocakspor-Akşehirspor karşılaşmasında rakibimizin 2023/2024 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü’nün 4/2. maddesinde belirtilen futbolcu uygunluğuna ilişkin hükmün ihlal edilmesi nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı madde 22/d uyarınca 3-0 hükmen mağlubiyet cezası vermesine karşın Tahkim Kurulu bu kararı kaldırınca Akşehirspor 3 puan kaybetmiş oldu.

22. Hafta Mersin Camspor’un ligden çekilmesi sonucu maç yapmadan geçiren Akşehirspor ile kendi sahasında Erdemli Belediyespor’u 2-0 yenen Niğde Belediyespor arasındaki puan farkı 6’ya yükseldi.

Tahkim Kurulu’nun haksız ve hukuksuz verdiği kararda Konya Milletvekilleri ve Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Remzi Ay maalesef ki, Akşehirspor’u yalnız bırakarak hiçbir tepki göstermediler. Tarih bunu da not edecektir. Konya Milletvekilleri, Akşehirspor’un Konya’yı temsil ettiğini de hatırlamalıdırlar.

Akşehirspor 21 Nisan 2024 Pazar günü ligin 23. Haftasında deplasmanda Suvermez Kapadokyaspor ile karşılaşacakken, Lider Niğde Belediyespor, statü gereği küme düşme mücadelesi veren Sarayönüspor ile deplasmanda karşılaşacak.

Editör: Pervasız Web