Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesinden bir grup öğrenci Yusuf Has Hacip tarafından yazılan Kutadgu Bilig adlı eseri okuyarak bir panel programı düzenledi.

İki oturum halinde gerçekleştirilen panelin birincisi Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesinde yapıldı. Öğrencilerden Gülizar Nazlı Orhan'ın yönettiği panel programına yine öğrencilerden Gamze Şen, Hatice Kübra Köksal, Fatih Musab Ulaş ve Ayşe Naz Şahin konuşmacı olarak katıldı. Öğrenciler Kutadgu Bilig'den edindikleri izlenimleri arkadaşlarıyla paylaştı. Yapılan hediye takdiminin ardından program sona erdi.

Oturumun ikinci kısmı Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu'nun ve okul müdürlerinin dinleyici olarak katıldığı programa Ülkü Ceren Cebeci başkanlık etti. Öğrencilerden Gülizar Nazlı Orhan, Yeter Aktaş, Melisa Bozok ve Alperen Ersoy konuşmacı olarak katıldı. Programda hükümdarın özellikleri, akıl ve akıbet kavramları, dilin doğru kullanımı konuları üzerinde duruldu. Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu değerlendirme konuşmasından sonra "Öğrencilere başarılı sunumlarından dolayı çok teşekkür etti. Ayrıca programın hazırlanmasında emeği geçen Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Vehbi Gültekin'e ve programa ev sahipliği yapan Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Kamil Ersoy’a teşekkür etti." dedi.

Hediye takdiminin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program sona erdi.