31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri, Akşehir’de Belediye Başkanlığı’nın belirlenmesinin yanı sıra mahalle muhtarlıkları seçimleri için de önem kazanıyordu. Kozağaç Mahallesi’nde seçim gününe kadar süren kıyasıya mücadeleyi 4 aday içerisinden Esra Recep kazandı. Esra Recep, vatandaşların yoğun ilgisi ve desteği ile karşılanarak muhtar seçildi.

Kadının hayatın her alanında verimli bir çalışma sunabileceğini vurgulayan Esra Recep, Doğalgaz sorunundan tutun çevre düzenlemesine kadar birçok eksiği bulunan mahallenin gerçek manada bir mahalle statüsü kazanması adına gerekli girişimlerde bulunacağını Pervasız’a açıkladı.

Kozağaç Mahallesi Muhtarı Esra Recep; “Vatandaşımızın takdiri üzerine muhtar olarak seçildim. Aynı zamanda Toki Site Başkanlığı yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk annesiyim. Arastada esnafım. Muhtar olma kararını mahallemizde en büyük sorun olarak gördüğümüz doğalgaz ve yine Akşehir genelinde muzdarip olduğu konulardan biri olan sokak köpekleri sorununu yetkili mercilere ileterek çözüme kavuşturulmasını sağlamak adına verdim. Büyük bir market ihtiyacımız bulunmaktadır. Kozağaç Mahallemizde alt yapı sorunumuz var. Bu gibi sorunları çözüme kavuşturabilmek adına aday olmuştum ve seçildim. Mahallelerimize çok teşekkür ederim. Hepimiz için hayırlısı olsun.” dedi.

Akşehir’de bir diğer kadın muhtar ise Yaşarlar Mahallesi muhtarı Bakiye Yıldız oldu.

Her iki kadın muhtarımıza da görevlerinde başarılar dileriz.