2018 yılında yapılan seçimde 15 milletvekili çıkaran Konya’nın mevcut milletvekili dağılımı; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 10, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 2 ve İYİ Parti 1 milletvekili şeklindeydi. CHP’nin milletvekili sayısı, bir vekilin Saadet Partisi’ne geçmesiyle 1’e düşmüştü. Yine 15 milletvekili çıkaracak olan Konya’da, 2023 Milletvekili Genel Seçimi resmi olmayan sonuçlarına göre AK Parti 1 vekil azalarak 9 milletvekilliği elde ederken CHP, MHP ve İYİ Parti milletvekili sayılarını korudular. Yeniden Refah Partisi ise Konya’da 15. vekilliği kazanan parti oldu.

2018 seçiminde AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı oyların yüzde 75’ini alırken 2023 seçimlerinde Büyük Birlik Partisi (BBP) ve YRP’nin de katılımıyla genişleyen ittifakın oy oranı, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 70’e geriledi. Buna rağmen ittifakların toplam milletvekili sayılarında bir değişiklik olmadı.

Konya Milletvekillerinin isimleri şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti): Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Selman Özboyacı, Meryem Göka, Abdullah Ağralı, Mehmet Baykan, Ziya Altunyaldız, Latif Selvi, Mustafa Hakan Özer

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP): Barış Bektaş, Hasan Ekici

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP): Mustafa Kalaycı, Konur Alp Koçak

İYİ Parti: Ünal Karaman

Yeniden Refah Partisi (YRP): Ali Yüksel