Bir diğer önemli sorun ise şehir içi yolların bozukluğuna dikkate çeken başkan Köksal, “Yıllardır devam eden alt yapı çalışmaları bu yıl KOSKİ’nin içme suyu şebekesini değiştirerek bitirileceği umulmaktadır. KOSKİ müteahhidinin geçen ay iş başı yapmasından önce belediyemiz öncülüğünde bütün alt yapı paydaşları bir araya gelerek koordinasyon kurulu kurulmuştur. İçinde benim de olduğum bir whatsapp grubu kurularak çalışmaları koordineli bir şekilde anlık takip ediyoruz.

KOSKİ müteahhidinin çalışmalarını yerinde takip eden sürekli bir ekibimiz bulunmaktadır. Ekim 2024 sonuna kadar biteceği ifade edilen bu çalışmaların yaz sezonunda esnafımızın işini etkilememesi ve şenliklerde trafiği aksatmayacak şekilde planlanması sağlanmıştır. Kazı çalışmalarının bitiminden sonra bir süre dolgu alanının oturması gerekmektedir. Bu süre beklenmez ise bu işlemden önce yapılacak olan kaplama çalışmaları boşa gitmektedir. Bu nedenle gerek asfalt gerekse kilitli parke çalışmaları için kazı çalışması biten bölgelerde hemşerilerimizden bir süre daha anlayış göstermelerini rica ediyoruz.

Asfalt çalışmaları son bahardan itibaren başlanarak 2025 yılı sonuna kadar sokak ve caddelerin yararlandığı nüfus yoğunluğu dikkate alınarak adil bir program çerçevesinde yapılacaktır. Önümüzdeki günlerde belediyemizin yıllar önce bile sahip olduğu asfalt plentine ve konkansöre artık sahip olmadığı gerçeğini sizlere üzülerek açıklamak istiyorum. En kısa sürede bu ekipmanları satın alacağız ki, belediyemizin özel, resmi kurum ve kişilere bağlılığını böylelikle asgari düzeye indirmiş olacağız.

Nitekim 2023 yılında toplam 15 adet doğrudan temin usulü ile 6 milyon liralık bir firmadan malzeme alımı yapılmıştır. Oysa satın alma mevzuatı gereği 750 bin lira üzerindeki alımlar ihale ile yapılmak zorundadır. Bunun gibi pek çok satın alma kaleminde açık ihale yapılması ve onlarca parçaya bölerek aynı kurum ve kişilerden doğrudan temin yoluna gidilmesi kabul edilecek bir yöntem değildir” dedi.

Editör: Pervasız Web