Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla, Yunak Hacı Tekin İlkokulu ile Atatürk İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerince okul ihtiyaçları ile ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenledi.

Kermeslerde öğrencilerin evlerinde hazırlattığı yöresel ürünler, el işleri, yiyecek ve içecekler satışa sunuldu. Yoğun katılımın olduğu etkinliklerden elde edilen gelirlerin bir kısmı okul ihtiyaçlarına ayrılırken, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderleri için harcanacak.

Kermeslerin hem bir sosyal faaliyet hem de Yunak halkı için bir kaynaşma vesilesi olduğunu belirten Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Okullarımız, okul aile birlikleri vasıtasıyla öğretmen ve öğrencilerce böyle bir hazırlık yapmışlar. Eğitim Öğretim yılının sona ermesine az bir süre kala bu tür etkinlikler hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için sosyal bir etkinlik oluyor. Emeği geçen ve yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kermesler; Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, Belediye Başkanı Süphan Günaltan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kurum amirleri, öğretmenler ve vatandaşlarca ziyaret edildi.

Editör: Pervasız Web