Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Dr. A. Nuri Köksal yerel seçimler öncesi çalışmalarını Akşehir esnaflarını ziyaret ederek sürdürüyor.

Esnaf gezilerinde sorunları dinleyen ve öneriler sunan CHP Adayı Köksal, “Akşehir esnafı şehrimizin sosyal ve ekonomik anlamda ayakta tutmaktadır. Özellikle orta ölçekli esnafımızın işleri düzgün bir şekilde yürümesi gerekir ki, şehrimizin refahı artsın. Bu nedenle, esnafımızın karşılaştığı her türlü sorunu çözmek, onların işlerini kolaylaştırmak ve büyümelerine destek olmak bizim öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Esnafımızın yüzü gülmezse, Akşehir’imizin de yüzü de gülmez.

 Biz Akşehirliler Nasreddin Hocamızın Torunlarıyız ve O’nun adına yıllar önce açtığım bir ‘Gülmece Parkımız’ da var. Gülmek bize yakışır ve esnafımızı da mutlu eder. Akşehir’de ekonomik refahı sağlamak gerekir ki, kültürel tanınmazı da daha üst seviyelere yükseltmemiz gerekir. Bizim esnafımız Akşehir’in gözü kulağıdır. Kentinin tanıtımına canı gönülden destek vereceğine inancımız tamdır. Güzel Akşehir’imizde nevi şahsına münhasır öyle esnaflarımız var ki, hazır cevaplığı ve pratik zekasıyla karşısındaki şaşırtmasını çok iyi bilir. İnşallah, 31 Mart akşamı da esnafımız bu hünerini gösterip, 20 yıl önce teslim ettiği Akşehir’i yine bana teslim etme teveccühünü gösterecektir. Akşehir’de üretim hedeflenmediğinden göç almak yerine göç veren bir kent durumuna düşürüldü” dedi.