Konuya ilişkin bir paylaşımda bulunan Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız; kitap çalışmasında olduğu gibi belgesel çalışmasında da Dereçinelilerin desteğinin büyük önem taşıyacağını belirti. Başkan Ömer Yıldız, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Dereçine’mizin tarihini ve kültürünü bir kitap ile kalıcı hale getiren yazarlarımız Mehmet Koç, Dursun Solmaz ve Şengülay Erdem Yurtal’ın yazdıkları “Tarihi ve Kültürü ile Dereçine” adlı eserden sonra gelecek nesillere bu toprakların Milli Mücadele için önemini aktaracak olan “Zafer İnanmaktır, Zafer Yolu Dereçine” isimli belgesel çalışması, Ergun Kaptan yönetmenliğinde başladı.

Sizlerin de bilgilerinin olacağı, Milli Mücadele döneminde beldemizin kahramanlıkları, Dereçinemizin doğal güzelliklerinin de yansıtılacağı belgesel çalışması; milli mücadele ruhunu, vatan sevgisini ve Dereçine aidiyetini gelecek kuşaklara aktaracak güzel bir çalışma olacaktır. Katkılarınızla gerçekleşen kitap çalışmasından sonra belgesel çalışmasında da sizlerin destekleri büyük önem taşımaktadır.”