Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan'ın da katıldığı Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl Kutlamalarında, küçük öğrenciler, büyük bir performans sergilediler. Bir ana sınıfı ve iki birleştirilmiş sınıf ile eğitime devam eden Kıllar İlkokulu’nunun minik öğrencileri, okumuş oldukları şiirler ve  göstermiş oldukları oyun ve skeçlerle geleceğin güvenli ve kararlı gençleri olduklarını ispat ettiler.

Kıllar İlkokulunda yapılan 100. Yıl etkinliğine Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan'ın yani sıra Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez, Mahalle Muhtarı Mehmet Beyoğlu, Mahalle halkı ve veliler katıldı.

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, program sonrası Okulun Müdür Yetkili Öğretmeni Hatice Baş ile diğer öğretmenlere teşekkür etti ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

PELVAN VE İŞCAN'DAN HURSUNLU İLKOKULU’NA ZİYARET

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan ve Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, okul ziyaretleri kapsamında Hursunlu Mahallesinde bulunan ilkokul ve ortaokula bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Yunak Kaymakamı Pelvan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan okulları ziyaret etmeye, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Ziyaretleri kapsamında ilçeye 32 km. uzaklıktaki Hursunlu İlkokulu ve Ortaokuluna giden Kaymakam Pelvan, aynı zamanda taşıma merkezi olan okulda incelemelerde bulundu. Okulun yemekhane, kütüphane, sınıf ve diğer alanlarını gezen ziyaret heyeti, öğretmen ve öğrencilerle de görüşerek eğitim üzerine görüş alışverişinde bulundular.

TURÇEVDER tarafından her yıl geleneksel hale gelmiş olan giysi ve kırtasiye yardımı dağıtımına da katılan Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, Dernek Başkanı Erol Yayla nezdinde yardımda bulunanlara teşekkür etti.