Akşehirli hanımların yoğun katılım gösterdiği eğlence programına katılan hanımlar, gönüllerince eğlendiği güzel bir akşam geçirdiler.

Program, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman’ın kadınlara yönelik mesajının okunmasıyla başladı. Kahraman mesajında:

“Sizlere moral, motivasyon olsun; güzel bir anı kalsın amacıyla İlçe Teşkilatımız olarak sizler için bu geceyi düzenledik. Umuyorum ki gönlünüzce eğlenir, güzel vakit geçirirsiniz.

Güçlü toplumların temelini güçlü kadınlar oluşturur. Kadınlarımız, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu mimarlarıdır.

Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle hükümetimiz nezdinde kadını koruyan, sosyal haklarını artıran pek çok çalışma yapılmış, yapılmaya da devam etmektedir. 20 yıl önce devraldığımız Akşehir Belediyesi yönetim kadrosunda tek bir bayan yönetici yokken, bugün geldiğimiz noktada bayan yönetici sayımız giderek artmaktadır.

Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir örfe sahibiz. Kadın - erkek arası adaleti şiar edinen bir dinin mensuplarıyız. Karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde toplumu birlikte imar edeceğimize inanıyor ve bunun için çabalıyoruz.

Dokunduğu her yeri güzelleştiren, farkını ortaya koyan ve hayatımıza değer katan Değerli Hanım Kardeşlerim, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyor; sizlere sağlık, huzur ve başarı dolu yıllar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Programda İlçe Teşkilatı tarafından hanımlara karanfil sunuldu.