İYİ Parti Konya İl Teşkilatında, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Konya ilçelerindeki aday adayları arasından belediye başkan adaylarını belirlemek için temayül yoklaması yapıldı.

İYİ Parti Akşehir İlçe Başkanı Ali Dağhan’dan alınan bilgiye göre, temayül yoklaması sonrasında İsmail Afşar’ın İYİ Parti’den Akşehir Belediye Başkan Adayı olduğu öğrenildi.

İYİ PARTİ AKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSMAİL AFŞAR KİMDİR?

1969 Konya / Yunak doğumludur. Evli, 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 1987-1992 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Missouri State University (A.B.D.) Siyaset Bilimi ve Ekonomi Bölümlerinde lisans, 1992-1994 yılları arasında da Ohio University, Akron (A.B.D.) yüksek lisans eğitimi almıştır.

1994-1997 Yılları arasında TBMM'de Milletvekili danışmanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Bakan Müşavirliği görevlerini yürütmüştür. 1997 Yılından beri çalıştığı Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda Uzman ve Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.2005 yılında Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi (Pankobirlik) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Mesleki ve akademik hayatı boyunca Konya'nın kalkınma stratejileri, kırsal kalkınma konularında çok sayıda bilimsel çalışma ve fiili uygulamalarda bulunmuştur.

Editör: Haber Merkezi