İYİ Parti Akşehir İlçe Başkanı Ali Dağhan Cumhuriyet Meydanında yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Genel seçim olalı yaklaşık 4 ay oldu. Millet seçimde tercihini AKP ve Cumhur İttifakından yana kullandı, Saygı ile karşıladık sonucu, Ama 4 aya yaklaşan süre içerisinde verilen sözler ve sonuçlara şöyle bir bakacak olursak verilen her şeyin tersi yapıldı. Millet İttifakına Zillet İttifakı diyen Cumhur İttifakı ve ortakları 4 ay içinde seçimlerden önce verdikleri sözlerin tamamen tersini yaparak ülkemizi yangın yerine çevirdiler. Millet İttifakının 6 ortağı varken 7. ayak dediler. PKK ile işbirliği yapıyor dediler. HDP ile işbirliği yapıyor dediler. Seçim sonucunda Millet İttifakı’nın içinde tek bir bölücü yokken Cumhur İttifakı Gaffar Okkan’ı, Gonca Kuruş’i ve 200’e yakın kadını öldüren HÜDAPARI meclise 4 milletvekilini soktu. Seçim öncesi petrol fışkırıyor diyen AKP 16 lira olan mazot ve benzini vatandaşlarımıza yüzde 90’dan fazla zamla satmaya başladı. Buda yetmedi 2 güne bir küçük zamlarla akaryakıt fiyatı 40 TL’ye yaklaştı.

Karadeniz doğalgazını seçimden önce kullanacağımızı söyleyen AKP’de bu konuda hiç ses yok. Enflasyon aldı başını gidiyor. Hiçbir ucuz şey kalmadı. Yüzde 300-400’ü bulan enflasyon nedeni ile vatandaşlar artık pazara bile gidemiyorlar. 400-500 lira ile pazardan hiçbir şey alınmıyor. Enflasyon karşı ücretlilerin maaşına yaptıkları en yüksek zam kamu işçilerine yapıldı. Buda yüzde 80. Gelelim emeklilerin durumuna onlara da yapılan zam yüzde 25, Enflasyon yüzde 300 yapılan zam yüzde 25, Emeklinin kaybı yüzde 275, Emekli inim inim inliyor. Gelelim çiftinin köylünün haline. Gübre fiyatları aldı başını gitti. Mazotta zam yüzde 90’ı buldu ve yem fiyatları el yakıyor. Akşehir tarım şehri. Bu sene kiraz fiyatını ilk gün 60 lira dediler çifti sevindi. Hemen ertesi gün 40 liraya düşürdüler. Daha sonra 35-30-28 derken çiftçiye kirazınızı almıyoruz dediler. Çiftçi mağdur oldu. Akşehir artık maalesef ki koca bir köy. Yolları kötü, suyu kötü ve daha nice sayabileceğimiz şeyler.

Yerel seçimler yaklaşınca maaşlarınıza zam ürünlerinize iyi fiyat verilecek seçim bittiğinde ise bugünkü manzara ile yine karşılaşacaksınız. Lütfen bu oyuna tekrar gelmeyin. Ülkemize ve kendinize yazık etmeyin. Bu iktidar artık gitmeli. Ülkemizin kurtuluşu İYİLER Cesurlar hareketinin iktidarı ile gerçekleşecektir.”