2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirildiği toplantıda, Konya Valiliğin himayesinde, Konya Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Bizim Okulumuz" projesi kapsamında yapılan çalışmalar, "Başarmaya Hazırım Kitap Okuma Projesi", "Yeni Nesil Liderlik Akademisi", "Önceliğimiz Matematik Projesi", "Küçük Hayallerden Büyük Fikirlere Proje Yarışması", "Sosyal İnovasyon Ekosistemi Geliştirme Programı" ve "Atabey Gençliği Ecdadın İzinde İstanbul Gezisi" konuları görüşüldü.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu toplantısında, LGS, YKS ve e-Sınav uygulamaları, sportif yetenek tarama çalışmaları, sosyal etkinlikler, sınıf ve alan zümre çalışmaları, ücretsiz ders kitapları ve kaynak kitaplar, taşımalı eğitim, Halk Eğitimi Merkezlerinin çalışmaları gibi gündem maddeleri görüşüldü.

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje ve çalışmalar kapsamında ilde yürütülen ve planlanan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamalar ve 2024-2028 Stratejik Plan hazırlık süreci üzerine görüş alışverişinde de bulunuldu.

Toplantıda İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri sorumluluk alanlarıyla ilgili konularda bilgilendirme yaptı. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürleri de görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.