Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreni Üniversitenin tanıtım filmi izletilmesiyle devam etti.

Açılış konuşmasını, Selçuk Üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mucuk yaptı. Protokol konuşmalarının ardından mezunlar adına Fakülte birincisi Semaner Korutürk’ün konuşmasının ardından; yine Okul Birincisi olan İşletme Bölümü öğrencisi Sema Nur Korutürk Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Okul İkincisi olan Maliye Bölümü öğrencisi Sevinç Uslu’ya Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı ve Okul Üçüncüsü olan Maliye Bölümü öğrencisi Ramazan Uçarer’e Belediye Başkanı A. Nuri Köksal plaketlerini verdiler.

Mezun olan 56 öğrenciye ve dereceyle bitiren öğrencilere, programa katılan protokol tarafından plaket ve diplomalarının verildiği mezuniyet törenine; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Belediye Başkanı A.Nuri Köksal, Selçuk Üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mucuk, Akşehir İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Fazlı Muhammmed Cavlı, Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, Emniyet Müdürü Erdinç İnce, Akşehir Baro Temsilcisi Sema Erdem Güneş ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katılırken, aileleri de öğrencileri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.

Program, öğrencilerin kep atması ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Editör: Pervasız Web