Köksal; “Bilineni en az iki yıl olmak üzere 35 ton mazot hırsızlığı olayında en azından ihmali olan şef ve yöneticilere herhangi bir idari işlem yapılmamış olması ciddi bir otorite zafiyetidir. Mahkeme kararıyla hırsızlığı kesinleşen şahsın işten atılması ve üzerinde herhangi bir mal varlığı bulunmaması nedeniyle bu günkü rakamla 1,5 milyon lira tutarındaki Akşehir Halkının parası hiç olmuştur.

Yine uyuşturucu satıcılığı ile bilinen bir belediye işçisinin defalarca disiplin suçu işlemesine rağmen, işten atılmaması ve bir çalışanımızın da o şahıs tarafından saldırıya uğraması sonucunda vücudunda kalıcı hasar kalmasına sebebiyet vermiştir.

Siyasi ya da başka nedenlerle zamanında gösterilmeyen başkanlık otoritesi sonuçta öyle ağır mali ve adli suçlara yol açmıştır. Benden hiç kimse kamu hukukuna ve genel ahlaka uygun olmayan iş ve eylemlerde bulunanların affı için talepte bulunmamalıdır. Kendi içindeki çürük ve zafiyetleri gideremeyen sistemler yozlaşmaya mahkumdur. Alnının teriyle helalinden çalışıp evine ekmek götürme derdinde olan ekip arkadaşlarımın da başımın üzerinde yeri vardır. Yeni nesil belediyecilik anlayışını onlarla kuracağız” dedi.

Editör: Pervasız Web