Serginin açılışına; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Belediye Başkan Vekili Cevat Nuri Bozoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz ve İŞKUR Müdürü Türkan Pınar Çiğdem, Müze Müdürü Sevcan Çavdar ile kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Tunçez yaptığı açılış konuşmasında; “2023-2024 Eğitim Öğretim yılında kurumumuz tarafından açılan kurslarda yapılan çalışmalara ait ürünlerin bir kısmı Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesinde sergilenmektedir. İçinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında; KOMEK, ASEM, Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri, Huzurevi, Cezaevi, Gençlik Merkezi, Askeriye, organize sanayi, Okullar, Kredi Yurtlar Kurumu, Müftülük ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 758 adet kurs açılmış olup; bu kurslara 8 bin 738’i Kadın, 3 bin 55’i Erkek olmak üzere, toplam 11 bin 793 kursiyer devam etmiştir. 

Ayrıca Açık Ortaokul ve Açık Lise kurumumuz bünyesinde olup; bu eğitim öğretim yılında toplam 243 öğrenci mezun olmuştur, halen açık ortaokul ve açık lisede 1045 öğrenci kayıtlı bulunmaktadır. Kurumumuz iş ve işlemlerde yakın ilçelerimize de hizmet vermektedir.” ifadelerine yer verdi.

Açılışa katılan protokol tarafından kurdelenin kesilmesinin ardından Giyim Üretim Teknolojisi, El Sanatları Nakış, Makine Nakışı, Giyim Tasarımı, El Sanatları, Ev Mefruşatı, Boyutlu Resim ve Nakış gibi birçok dalda üretilmiş ürünlerin yer aldığı sergiyi gezdi.

Editör: Pervasız Web