31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde iddialı olduğunu her fırsata gösteren, 1999-2004’ün Akşehir Belediye Başkanı ve yarınki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden Akşehir Belediye Başkan Adayı olan Dr. Ahmet Nuri Köksal ‘Dünya’nın Ortası’ ndan Akşehir seçmenine seslendi.

CHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Nuri Köksal, “Yarın Türkiye’mizde yaşayan, seçme ve seçilme hakkı olan tüm yurttaşlarımız sandık başlarına giderek demokratik hakkımız olan oylarımızı sorumlu bir yurttaş bilinci ile kullanacağız.

Seçim gezilerimizde ziyaret ettiğimiz; Akşehir’deki tüm mahalle sakinleri, esnafı, tüccarı, iş insanları, STK’ları ve özellikle de geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin gözlerindeki sabırsızlıkla bekledikleri o değişim ışığını bizzat gördüm, duydum ve yaşadım. Tıpkı önceki Akşehir’e belediye başkanı seçildiğim yıllardaki gibi.

Bu ülkede yaşayan her vatandaşımız siyasi tercihlerinde özgürdür ve herkes de buna saygı duymalıdır. Baskı ile oy istemek, iktidarın dışındaki adaylara oy vermeyin diyenlere halkımızın özellikle emeklilerimizin sandıkta tokat gibi vereceği cevabı 31 Mart akşamı birlikte göreceğiz ve şahit olacağız.

Büyükşehir Yasası ile ortadan kaldırılan belediyelerin ve Akşehir’in diğer beldelerindeki menkul ve gayrimenkullerin son 10 yılda AKP iktidarındaki belediye tarafından teker teker satıldığına hep beraber şahit olmadık mı? Elde edilen gelirlerin bu beldelere (mahallelere) yatırım olarak geri döndüğüne şahit olanımız oldu mu?

Akşehir Halkı yarınki yerel seçimlerde tercihini bizden yana kullanırsa -ki yürekten inanıyorum- Akşehir Belediyesinde Liyakati esas alacağım. Kesinlikle eşimizin veya dostumuzun çocuğunu KPSS dışında tutarak devlet memuru yapmayacağım. Belediye bünyesinde kim liyakatli ya da görev aşkı ile hizmet edecekse onunla çalışacağımın sözünü veriyorum. Şu veya bu partili diye kimseyi işinden-gücünden etmeyeceğim. İsrafa son vereceğim!

20 yıldır kendilerinden olmayan, halkı düşünmeyen, ellerini belediyeden çekmeyen, sosyal medyada ‘5’li Çete’ ve ‘Daltonlar’ lakabı ile sık sık gündeme gelen bu çıkar gruplarına kesinlikle DUR diyeceğim.

Nasreddin Hocamızın bu güzel kentini içine kapanan değil, dışa açık, özlenen bir kent merkezi haline sizlerin önerilerini dikkate alarak yeniden kalkındıracağız. Keyfi yasaklara son vereceğiz! Herkesin kucaklaştığı, karşılıklı saygı duyduğu bir ortamı elbirliği ile hazırlayacağız.

Pazar günü yapılacak mahalli idareler genel seçimlerinde yarışacak tüm adaylara başarılar diliyorum. Aday başlangıç tarihinden son güne kadar kendilerini ziyaret ettiğim tüm yurttaşlarımıza, şahsıma ve ekibime gösterdikleri sıcak kanlı karşılamalarından dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı içtenlikle sunuyor, istemeden verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı da tüm Akşehir Halkından özür diliyorum. Allah yardımcımız olsun.

Haydi Akşehir! Değişim için artık söz sizde…