Ömer Emin Yıldırım’ın Akşehir Spor Kulübü’ne transferine yönelik süreci paylaşan Akşehir Spor Altyapı Antrenörü Anıl Yüce, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:   

“Genç kardeşimiz, bir arkadaşı aracılığıyla bana ulaşarak durumunu anlattı. Kahramanmaraş’ta sırasıyla 1920 Maraşspor, Kahramanmaraş Gençlikspor ve son olarak AS Vefa Kulübü altyapı takımlarında oynayan yetenekli kardeşimizin hayallerinin devam etmesi adına Akşehir Spor Kulübü’müze transferini gerçekleştirdik. Arkadaşlarıyla kısa sürede bir uyum yakaladı. Bize bu süreçte kolaylık sağlayan AS Vefa Kulübü yöneticileri ve antrenörlerine teşekkür ederiz.”

Gerçekleşen transferle Akşehir Spor U17 takımında oynayacak olan genç futbolcu Ömer Emin Yıldırım da lisansın yetiştirilmesine yönelik gayretleri ve yaşanan heyecanı, şu cümlelerle aktardı:

“Depremde evimizin hasar alması sebebiyle babamın bir arkadaşı aracılığıyla Akşehir’e geldik. Burada akrabamız veya tanıdığımız birileri yoktu. Orada çadırda kalıyorduk ve depremden 13 gün sonra buraya geldik. Hastalıklar fazlalaşınca ve durumlar zorlaşınca böyle bir karar verdik.

Deprem gecesi tüm takımımız U17 hayaliyle uyumuştu. İki hafta sonra lig başlayacaktı ama depremden dolayı liglerimiz de hayallerimiz de yarım kaldı. Yine de yaşananlar, hayallerimin peşinde koşmam için bir engel değildi. Akşehir’e gelince okula yerleştim ve okuldaki arkadaşlarım aracılığıyla Akşehir Spor’la tanıştım. Anıl Yüce Hocam; sağ olsun, bana sahip çıktı, hayallerim için çabaladı. Ancak bir sorun vardı; lisansımı nasıl çıkaracaktık. 3 haftaya yakın büyük uğraşlar sonucunda transfer döneminin son günü lisansımı Anıl Hocam sayesinde yetiştirdik. Eski takımım AS Vefa Kulübü’ne de minnettarım.

Akşehir’in insanları çok cana yakın. Beni ilk günden okulda yalnız bırakmayan arkadaşlarıma, öğretmenlerime teşekkür ederim. Öncelikle Anıl Hocama ve sonrasında beni aralarına kabul eden takım arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Kısacası tüm Akşehir’e teşekkür ederim.”