banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Kış aylarında Akşehir’de vatandaşların ve sürücülerin mağdur olmaması yönünde alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantı, Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında yapıldı. Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Fen İşleri Müdürü M.

GÜNDEM 11.12.2019, 00:08 11.12.2019, 00:08
17
KIŞ TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI
banner12

Kış aylarında Akşehir’de vatandaşların ve sürücülerin mağdur olmaması yönünde alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantı, Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında yapıldı.

Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük, Konya Büyükşehir Belediyesi Sorumlusu Ünal Çelik, KOSKİ Sorumlusu Burhan Akçer, Akşehir Belediyesi Koordinatörü İzzet Çetin katıldı. Toplantıda; şehir merkezinde ve dış mahallelerde, kış şartlarında olumsuzlukların yaşanmaması, vatandaşların günlük yaşamının sekteye uğramaması ve en önemlisi de yoğun kış şartlarında ulaşımda ve okul servislerinde aksaklıklar yaşanmaması için alınması gereken tedbirler belirlendi. Buna göre; hastaların hastanelere daha rahat ulaşması için hastanelerle diyalog içinde olunacak, okul saatlerinde yollar ve okul bahçeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibatlı olunarak, genel olarak da ana arter ve bağlantı yolları İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile koordineli olarak açık ve temiz tutulacak.

Ayrıca şehir içindeki kaldırımların da temizlenerek buzla mücadele çalışmaları yapılması, olumsuz kış şartları nedeniyle yolda kalan araç sürücülerine ve yolculara sıcak çorba ikramıyla konaklama imkanı sağlanması, anayollarda Karayolları Müdürlüğü ile koordineli çalışılarak tüm yolların açık ve temiz tutulması, kış şartlarında yaşam koşulları zorlaşan kuşların, sokak hayvanlarının ve yabani hayvanların beslenebilmeleri için de beslenme noktaları oluşturulması gibi konular da karara bağlandı.

Yerleşim yerlerine uzak mahallelerde hayvancılık yapan vatandaşlarımızın; yağmur, kar, tipi, buzlanma, sis, çığ düşmesi gibi olaylarda mağduriyet yaşamamaları için hayvanlarını daha güvenli bölgelere nakletmeleri veya şartlara göre yem stoklamaları hususunda gerekli duyuruların da yapıldığı bildirildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
31
açık