banner8

banner9

banner28

banner10

CEZAEVİ ÇOCUKLARI İÇİN PROTOKOL

Ebeveynleri ceza infaz kurumunda bulunan çocuklar ile ceza infaz kurumlarında ebeveynleriyle kalan ve denetimli serbestlik yükümlüsü çocuklardan, cezaevinden çıktıktan sonra korunma ihtiyacı olanlar, sosyal hizmet modelleriyle desteklenecek.

GÜNDEM 24.08.2021, 00:08 23.08.2021, 18:38 Haber Merkezi
326
CEZAEVİ ÇOCUKLARI İÇİN PROTOKOL
banner12

Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında “Tutuklu, Hükümlü veya Yükümlüler ile Çocuklarının Sosyal Hizmetlerden Yararlandırılması Hakkında İşbirliği Protokolü” imzalandığını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, protokolle bu durumdaki çocukların ruh ve beden sağlıklarının korunmasının, psikososyal gelişimlerinin ve topluma uyum süreçlerin desteklenmesinin amaçlandığını vurguladı.

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre; protokolle, her iki Bakanlığın idari birimleri ile sosyal servisleri, çocukların sosyal hizmet modelleriyle desteklenmesi ve psikososyal destek sunulmasında güç birliği yapacaklar.

Bakanlığın, devlet korumasına ihtiyacı olan çocukların bakım altına alındığı Çocuk Evleri’nin yanı sıra Koruyucu Ailelik ve çocukların öncelikle öz ailelerinin yanında büyümesini amaçlayan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmet modelleri bulunuyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
16
parçalı az bulutlu