Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği Köksal konuşmasına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı. Halide Edip Adıvar’ın Gözpınarı’ndaki anılarını anlatan Başkan Adayı Nuri Köksal; “Kadın deyince Mustafa Kemal Atatürk der ki ‘Dünyada hiçbir memleketin kadını Türk kadını kadar memleketinin istiklali için çalıştım diyemez’. Akşehir’in ve Azarı’lı kadınların Kurtuluş Savaşı’nda ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda unutulmaz hizmetleri vardır. Onların manevi huzurunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en çok onların hak ettiğinin de bilinciyle hepsine Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Bugün bu topraklarda bayrağımız altında özgürce yaşayabiliyorsak başta kadınlarımız ve tabi ki genç yaşta şehit düşen Mehmetçiğimiz, gazilerimiz ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarının çok büyük hizmeti vardır.” dedi.

Akşehir’e olan bağlılığından bahseden Köksal sözlerine şu şekilde devam etti; “Bizim Akşehir’e olan borcumuz ve sevdamız seçimlik değil geçimliktir. Kurduğumuz vakıflardan, kuruluşlardan, yaptığımız hizmetlerden yararlanan insanlar Allah razı olsun derse bizim için önemli olan budur.”

Gözpınarı’nın sorunlarına ve yapılması gerekenlere dair bilgiler vererek Gözpınarı’ndaki tarihi okulun restorasyonunu takip edeceklerini söyleyen Başkan Adayı Köksal; “Belediye bünyesinde bir restorasyon ekibi kuracağız. Şehrimizin tarihi oldukça köklü. Bir çok tarihi yapı var ve bunların kaybolmasına göz yummadan Akşehir’imize kazandırmamız gerekiyor. Buradaki tarihi okulun restorasyonunu takip edeceğiz. Gerektiği takdirde süreli kullanım izni alarak restorasyonu belediye olarak yapacağız. Bu özel günün de vesilesiyle tarihi oulu kadınlarımız için hem dikiş-nakış kursu hem de birleşmeye yardımcı olmak adına kooperatif için tahsis edeceğiz. Bu hizmeti de ilk olarak Gözpınarı’ndan başlatacağımızın sözünü veriyorum. Bu arada burada çıkan sıcak suyumuzu en iyi şekilde değerlendirmek için projelerimizi hazırladık. Bunu da en kısa sürede açıklayacağız.” dedi.