Gelecek Partisi Akşehir İlçe Başkanı Fatih Köle, Akşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmak için partideki görevinden istifa ettiğini yazılı bir açıklama ile duyurdu.

 Fatih Köle açıklaması şöyle: “Sevgili Hemşehrilerim, Mart 2023’de yapılan genel seçimlerden aylar öncesinde ve hemen akabinde Mahalli İdareler Seçimlerinde Akşehir Belediye Başkanlığına defaten aday olacağımı kamuoyuna ve yerel basına duyurmuştum.

31 Mart 2024 tarihinde Yapılacak olan yerel seçimlere katılabilmek için istenilen şartlardan ilki YSK’nın  takvimine göre aday olacakların 1 Aralık 2023 tarihine kadar bulundukları görevlerinden istifa etme şartı gerekiyordu. Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı görevimde bu kapsamda olduğu için 30 Kasım 2023 tarihinde i̇lçe yönetim kuruluna belediye başkanı aday adayı olmak için istifa dilekçemi verdim ve ilçe başkanlığı görevimden ayrıldım. Bu tarihten itibaren Gelecek Partisi Akşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olarak yoluma devam ediyorum.

Her zaman ifade ettiğim gibi, makam, mevki koltuk düşüncesi ile değil, güzel şehrimizin getirildiği duruma üzüldüğüm için Aday olacağımı açıklamıştım. Siyasi bir ikbal için değil Akşehir için Aday olacağımı söylediğimden ben sözümün arkasında duruyorum.

Akşehir’de bulunan siyasi partilerin ilçe temsilcilerine Akşehirimiz için birlikte hareket edebileceğimizi belirterek aday olacaklar için bazı kriterlerimiz olduğunu ve bu kıriterlerimize uyacak her ismin altında ittifaka hazır olduğumuzu özellikle belirtmiş ve şöyle demiştik:

1- İthal yani Akşehir’de yaşamayıp dışarda yaşayan, seçim için gelip adayım diyen kişilere olumlu bakmadığımızı,

2- Yıllarca bürokraside çalışan bir kişinin belediye başkanı adaylığına sıcak bakmadığımızı,

3 Daha önce seçimlere katılıp defalarca başarı sağlayamayan adaya yani denenmişi denemeye sıcak bakmadığımızı ki, hala bu düşüncemizin arkasında olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmıştık.

Sevgili Hemşehrilerim, atalarımızın sözlerine çok değer veren bir kişi olarak görünen köy kılavuz istemez,  eskiye rağbet olsa -hadi biraz değiştirelim- Akşehire nur yağardı veya yenilen pehlivan güreşe doymaz vb. ata sözlerinin ne kadar anlamlı olduğuna bugünlerde yine şahit oluyoruz. Hatırlatmakta fayda görüyorum; son pişmanlık fayda etmez!

Parti ayırımı yapmadan Akşehir için her türlü taşın altına elimi koyacağıma buna hazır olduğumu belirtmek isterim. Partilere gönül vermiş vermemiş tüm hemşehrilerimi bu kez Akşehir için oy vermeye ve oylarınıza talip olduğumu, partili-partisiz, kişi ayırımı yapmadan herkese eşit davranacağıma (bu güne kadar olduğu gibi) sizlere söz veriyor, hürmetle saygılarımı sunuyorum..“

Editör: Haber Merkezi