İlçe Başkanı Köle, Duyanlara Duymayanlara başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçenlerde Cengiz Kurtoğlu’nun o muhteşem eserini sayın Cumhurbaşkanımız söylemeye çalışsa da beceremedi. Gerçi 17/25’den sonra birçok şeyi beceremez oldu.

Sevgili hemşehrilerim; şimdi ben söylüyorum, duyanlara duymayanlara. Ben Akşehir’i çok ama çok seviyorum. Okul yıllarımdan bu yana eksilmeden artarak çoğalan iyi bir Akşehir sevdalısı olarak güzel şehrimizin şu anki halini gördükçe kahroluyorum. Koca bir şehirden kocaman bir köy haline geldi, adı ak bahtı kara Akşehir’imiz.

Liyakatsiz yöneticilerin elinde oyuncak oldu. Neler gitti neler, satılmadık yer kalmadı. Hayırsız mirasyedi evlat gibi yıllardır belediyemizin malları çar çur edildi. Tabi ki bunların hesabı Nisan 2024 tarihinde tarafımızdan sorulacaktır. Buna şahsım ve partim olarak söz veriyorum.

Sevgili hemşehrilerim; bu makus talihimizden bir an önce kurtulabilmemiz için kısa ve uzun vadede yapılması gereken bazı şeylerden sizlere bahsetmek istiyorum. Yıllardır temcit pilavı gibi bahis konusu olan il olabilme söylemleri belediye iktidarımızda artık bir sonuca varacaktır. Bundan birkaç ay önce yaptığım açıklamada, Akşehir Belediye Başkanı’na Akşehir’in il olması konusunda şu dönemde neler yapıyorsunuz diye sormuştum. Cevap olarak nüfusu yüz bine çıkarma kampanyası başlattı ve büyük bir başarı göstererek yaklaşık 200 kişilik bir artış yapmayı becerdi. İstenilen rakam 6 bin 500 idi. TÜİK’in açıklaması ile sukutu hayale uğradı ve açıklama yapmayı bile beceremedi. Halbuki istenilen rakama ulaşılamaz ise B planınız var mı dememize rağmen ona da bir cevap gelmedi. Sağ olsun sayın Başkanın 9 yıllık icraatları hep sükutu hayal oldu. Bunların sonuncusu ise milletvekili olmaktı, o da ne yazık ki hayal kırıklığı oldu. Sayın Başkanımız “Sükutu Hayal Başkan” olarak Akşehir tarihinde yerini aldı.

Sevgili hemşehrilerim, gelelim asıl konumuza yani il olma meselesine. İlçe Başkanlığı için teklif aldığımda bazı şartlarım olmuştu, sayın Genel Başkanım Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocamdan. Mecliste yerimizi aldığımızda Akşehir’imizin il olması konusunda bir söz aldım. İşte o gün 50 gün sonra gelecek. İktidar Millet İttifakı’na geçecek. Her seferinde Akşehirli olduğunu belirten CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçtaroğlu da yaklaşık olarak 3 ay önce Akşehir’e yaptığı ziyarette Akşehir halkına illik sözü vermişti.

Sevgili hemşehrilerim, şu anki fırsat Akşehir’in eline hiç geçmedi. Bu halk bu fırsatı kaçırmayacaktır. Buna bir Akşehir sevdalısı olarak inancım sonsuzdur. Yüce Allah’ımın izniyle Akşehir’in il olması Fatih Köle olarak bana nasip olacak ve Akşehir tarihine geçecektir. Bununla ilgili geniş bilgi almak isteyen herkesi ilçe binamıza bekliyorum.

Bundan böyle her hafta Akşehir’in geleceği ile ilgili bir veya iki projelerimizi, basın ve sosyal medya üzerinden sizlere duyurmaya devam edeceğim. İlk projem “İl Olunmaz, İllik Alınır” olacaktır. Saygı ve selamlarımla.”