İlçe Başkanı Fatih Köle; Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun liyakate verdiği öneme vurgu yaptığı “Özür Diliyorum” başlıklı açıklamasında, özetle şu ifadelere yer verdi:

“Siyasi ahlak dediği için dışlanan, bu uğurda makamı ve mevkii elinin tersiyle iten Diplomalı Akademisyen liyakatsiz bir Genel Başkan’ın İlçe Başkanı olduğum için özür diliyorum. 

Mülakat gidecek liyakat gelecek diyen liyakatsiz bir Genel Başkan’ın İlçe Başkanı olduğum için özür diliyorum.

Ekonomiyi liyakatli kadrolarla ayağa kaldıracağını bildiğim ve kamu kaynaklarını savurmayı beceremeyeceğine inandığım liyakatsiz bir Genel Başkan’ın İlçe Başkanı olduğum için özür diliyorum.

İnsanlar ve özellikle de siyasetçiler, hata yaptıkları zaman ahlak kaidelerine göre özür dilemelidirler ancak ben, böyle bir Genel Başkan’ın İlçe Başkanı olarak bu hataları yapmaya devam edeceğim için herkesten peşinen özür diliyorum.

Ülkemizin, konusunda uzman kadrolarla yönetildiği ve gelir dağılımında adaletin sağlandığı bir geleceğe kavuşması yolunda hemşehrilerimi de benimle aynı hataları yapmaya davet ediyor, üzerimize düşeni yapmadığımız için gelecek kuşaklardan özür dilemek zorunda kalmamak adına, Gelecek Partisi çatısı altında buluşmaya çağırıyorum.”