Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığında gerçekleşen protokol imza törenine Fakülte Dekanı Prof.Dr. Süleyman Neşeli ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Gülcü, Dekan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Mustafa Şamil Argun, Fakülte Sekreteri Murat Dursun Ünsal ve Fakülte Akademik Personeli Doç.Dr. Abdullah Kurt katıldı.

Protokolün, Selçuk Üniversitesi Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliğinde ilçemizdeki Öğretmen, Öğrenci ve İlçe gençlerinin eğitime dayalı niteliklerini artırmak, kariyer hedefleri için ve istihdama katılacaklara meslekî eğitimler vermeyi kapsıyor.

Protokolün önemine dikkat çeken Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Por.Dr. Süleyman Neşeli sözlerine şöyle devam etti; “Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte işbirliğinde olmaktan mutlu olduklarını ve protokolün Fakültemizdeki öğrencilerin niteliklerini artırmak, istihdam alanlarını genişletmek, meslekî eğitimleri ve İlçemizdeki Öğretmenlerin alanlarında veya talep ettikleri konularda varsa Akademik destek ve iş birliği ile ilgili konularda önemli katkılar sağlayacak” dedi.