banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“ERİŞİLEBİLİRLİK HERKES İÇİNDİR”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran tasarım ve ürünler ile proje ve uygulamaları 9 kategoride ödüllendirecek.

ENGELSİZ YAŞAM 14.11.2020, 00:11 13.11.2020, 16:50 Haber Merkezi
726
“ERİŞİLEBİLİRLİK HERKES İÇİNDİR”
banner12

Bakanlık, geleneksel hale getirilmesi kararlaştırılan ödüllendirmeyle; engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımına katkı sağlayan projeleri kamuoyuna duyurmayı ve erişilebilirlik konusunda yapılan çalışmaları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler, Erişilebilir Dijital Uygulamalar, Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları, Erişilebilir Üniversiteler, Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri, Erişilebilir İşyerleri, Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri, Erişilebilirlik Alanında Bilimsel Çalışmalar ve Projeler, Erişilebilir Medya İçeriği kategorilerinde verilecek olan ödüller;  “Erişilebilirlik herkes içindir” sloganıyla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde sahipleriyle buluşacak.

Çocuk ve genç katılımcılar için ayrı kategorilerde alınacak olan başvurular, 20 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek. Adaylar, https://erisilebilirlik.ailevecalisma.gov.tr/ adresli web sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak ödüller için müracaat edebilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık