Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Bayram Uygun ile bir süre sohbet eden Milletvekili Aday Adayı Yetiş Avcı; halkın içinden geldiğini ve aday olması durumunda, bölgede eksik kalan yatırımların tamamlanması için partisinin ilkeleri ve programı doğrultusunda el birliğiyle çalışacaklarını söyledi.

1977 yılında Tuzlukçu’da doğan ve lise eğitimini Akşehir’de tamamlayan Yetiş Avcı, Akşehir Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimi almışMilletvekili Aday Adayı Yetiş Avcı, çalışma hayatını ve neden siyasete girmek istediğini şu ifadelerle aktardı:

“İş hayatıma çocukluk yaşlarımda sıfırdan başladım. Hafriyat, kazı, hazır beton, taş ocağı, kum ocağı ve çiftçilik dahil mesleğimde 40 yılı doldurdum. Şu anda yaklaşık 80 araçlık parkurumuzla bölgemizin dışında yaklaşık 10 ilçenin daha işlerini yürütüyorum. Günlük 18 saat çalışıyorum ve çok şükür emeğimin karşılığını da alıyorum. Doğduğum köyde yaklaşık 14 bin dekar tarla sahibiyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Kardeşim Yılmaz Avcı de halen Tuzlukçu Ziraat Odası Başkanı’dır.

Mesleğim gereği bölge insanıyla olan ilişkilerim oldukça iyidir. Siyasete girmek istiyorum çünkü bölge halkı için yapılacak daha çok iş ve yatırım olduğunu, onların içinden biri olarak görüyorum. Milletvekili Adayı olmam durumunda; geçmişte olduğu gibi gelecekte de partimizin ilkeleri ve programı doğrultusunda ve el birliğiyle tüm eksik kalan ihtiyaçları ve yatırımları tamamlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Yetiş Avcı, Ramazan ayına ilişkin dileklerini de; “Mübarek Ramazan ayı; ülkemize ve tüm inananlara güzellikler, mutluluk ve bolca huzur getirsin. Kötülüklerden, fenalıklardan arınalım inşallah.” şeklinde paylaştı.