banner8

banner9

banner28

banner10

İNDİRİMİN KARŞILIĞI: ZAM YOK!

Elektrik üretiminde ve sanayide kullanılan doğalgazın satış fiyatında BOTAŞ tarafından indirim yapıldı. Konutlarda kullanılan doğalgaz bu indirimin dışında tutuldu.

EKONOMİ 02.07.2020, 00:09 02.07.2020, 00:09
14
İNDİRİMİN KARŞILIĞI: ZAM YOK!
banner12

Elektrik üretiminde ve sanayide kullanılan doğalgazın satış fiyatında BOTAŞ tarafından indirim yapıldı. Konutlarda kullanılan doğalgaz bu indirimin dışında tutuldu. Yapılan indirimle elektrik üretiminin maliyeti azalırken EPDK, yeni 3 aylık tarifede “Zam yapılmadığını” açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; sanayide kullanılan doğalgaza Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) tarafından indirim yapıldığını duyurdu. Sanayi ve ticarethane abonelerine yüzde 9,7 olarak uygulanan indirim oranı, elektrik üretiminde kullanılan doğalgazda yüzde 12,5 oldu. Konutlarda kullanılan doğalgaz, bu indirimin dışında kaldı.

BOTAŞ’ın fiyat indirimi ile üretim maliyeti azalan elektrik fiyatlarında ise vatandaşın beklediği gibi bir indirim söz konusu olmazken EPDK, yeni 3 aylık tarifede “Zam yapılmadığını” açıkladı.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
4
açık