banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

BAŞSAVCI DURGUT: SEVDİĞİNİZ MESLEĞİ SEÇİN

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinin bu haftaki konuğu, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut oldu.

EĞİTİM 28.02.2022, 00:15 28.02.2022, 09:34 Haber Merkezi
1250
BAŞSAVCI DURGUT: SEVDİĞİNİZ MESLEĞİ SEÇİN
banner12

Etkinliğin açılış konuşmasında kariyer günlerinin öğrencilerin ufkunu açtığını belirten Okul Müdürü Cevat Bozgöz; “Okulumuzda eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin yapacakları tercihlerde doğru karar verebilmeleri bizim için çok önemli. Bu yüzden öğrencilerimizin kafalarındaki soru işaretlerini giderebilmek adına bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Amacımız öğrencilerimizin eğitim hayatları sırasında ve mezuniyetleri sonrasında donanımlarını artırmak ve istihdam olanaklarından faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

Öğrencilere, meslek edinim sürecinde geçtiği aşamalar hakkında bilgi veren Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut; gelecekte yapacakları mesleği seçme aşamasında öncelikle, seçecekleri mesleği sevmeleri gerektiği tavsiyesinde bulundu. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Başsavcı, etkinliğe katılan öğrencilere mesleğini tüm yönleriyle tanıttı.

Öğrenciler için çok verimli geçen sürecin sonunda Okul Müdürü Cevat Bozgöz; Başsavcı Durgut’a ve kendisine eşlik eden Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu’na teşekkür etti.

   

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık