Belediye başkanlığı döneminde yapmış olduğu projelerle taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kuran kuran Cevat Nuri Bozoğlu adaylık açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“15 yıllık belediye başkanlığı tecrübemle belediyeciliği bilen, bürokrasiye hakim, halkın içinden biriyim. Hepimizin bildiği üzere, Akşehirspor, Ortaköyspor ve Eskişehir Demirspor da profesyonel futbol oynayıp takım kaptanlıklarını yaptım. Akşehir’in sorunlarına ekibimle birlikte çözüm üretmek için yola çıktım. Bu yolda en büyük gücü siz değerli Akşehir’lerden alıyorum. Aday adaylığım Cumhuriyet Halk Partimize ve Akşehir’imize hayırlı olsun.”

Cevat Nuri Bozoğlu kimdir?

1962 yılında Ortaköy /Akşehir’de doğdu. Evli ve 4 çocuk babası. İlk-orta-lise öğrenimini Akşehir’de tamamladı. Yaklaşık 15 yıl amatör ve profesyonel futbol oynadı. Akşehirspor, Ortaköy Belediyespor ve Eskişehir Demirspor kulüplerinde Başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Halen 21 yıldır Akşehir Fenerbahçeliler Dermeğinin Başkanlığını yapıyor. 1988-1999 yılları arasında Eskişehir Lokomotif Fabrikasında teknik eleman olarak çalıştı. 1999-2014 yılları arasında Akşehir Ortaköy Beldesinde 3 dönem belediye başkanlığı yaptı. 17 yıldır da S.S Ortaköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Başkanlığını yapıyor.

Editör: Haber Merkezi