SAĞLIK BAKANLIĞI 27 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK SAĞLIK BAKANLIĞI 27 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince düzenlenen Ankara gezisi ödüllü kitap okuma yarışmasında Mehmet Koç ve Dursun Solmaz’ın yazdığı, Akşehir Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıkan “100. Yılında 100 Tanığın Kaleminden Garp Cephesi Karargâhı Akşehir’de Yaşananlar” adlı kitap kullanılmıştı.  Yarışma neticesinde başarılı olan 30 ortaokul, 30 lise, 40 üniversite öğrencisi, Akşehir Belediye Başkanı  Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Korkusuz tarafından Ankara’ya uğurlandı.

Uğurlama öncesinde iyi dileklerde bulunan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Akşehir Kaymakamlığımız ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün de katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz yarışmalarda İstiklâl Mücadelesinin planlarının yapıldığı Akşehir’in Cumhuriyet tarihimizde kilit noktası olan merkezlerden biri olduğunu vurgulamayı amaçladık. Bu vesileyle yarışmada üstün gayretleriniz için sizleri tebrik ediyorum. Bizler huzur içerisinde yaşayabiliyorsak onlara çok şey borçluyuz. İnşallah kazasız belasız gidip gelirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Akşehir’den Ankara’ya giden kafilenin günü birlik yapacağı gezide; birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi, kullanılmakta olan ikinci Türkiye Büyük Millet Meclisi ve son olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıtkabir’i ziyaret edilecek.