Hüseyin Çığ, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde adayımız Akşehir evladı sayın Fatih Köle’dir. Bir yıldan fazla süredir adayımız Fatih Köle, belediye başkanlığına aday olduğunu yazılı basından, sosyal medya hesaplarımızdan ve hatta birebir görüşmelerinde bile aday olduğunu açıklıyordu. Burada amaç ilçemizdeki diğer partilere şimdiden adaylarınızı açıklayın, son güne bırakmayın hatırlatması idi. Ama zaman çabuk ilerledi günler göz açıp kapayana kadar geçti gitti.

Zafer Partisi Akşehir İlçe Başkanının ortak bir aday çıkaralım çağrısına altı parti olarak katıldık ama adayı belli olan tek parti yine de bizdik. Diğerleri aday beyanında bulunamadı, ilk toplantıda alınan tek karar ve verilen tek söz bu birlikteliğin bozulmamasıydı. Sonuçta bozan da yıkan da biz olmadık, bu yüzden de resmi açıklamamızı en son yaptık.

Sevgili hemşehrilerimiz, ilk günden bugüne Gelecek Partisi olarak Akşehir Belediye Başkan Adayı olacak kişi için 4 kriter belirlemiştik, neydi bu kriterlerimiz;

1-Akşehir’de yaşayan bir aday olması, ithal aday olmaması,

2-Bürokrasi’den gelmemiş olması,

3-Denenmemiş bir aday olması,

4- Mümkünse ticaretten gelen bir iş insanı olması.

Bu vasıflara sahip tüm adaylara sıcak baktığımızı kurulacak bir komisyon marifetiyle adayların projelerini dinleyerek ortak bir isimde buluşulmasında Akşehirimizin geleceği için partimizin ve adayımız Fatih Köle’nin feragat edeceğini de belirtmemize rağmen, CHP ve İYİ partinin kayıkçı kavgalarından dolayı bizden olsun, bizim adayımız olsun inatlaşması ile ortak aday arayışı serüveni son buldu.

Kimisi bir gün Akşehir’de ikametgahı bile olmayan bir kişiyi aday göstermenin peşine düştü, kimisi bit pazarına nur yağdırmanın peşine düştü, sonuçta ortada hiçbir proje üretemeyen, vizyonu olmayan adaylarla AK partinin ve onun küçük ortaklarının ekmeğine yağ sürülmeye devam edildi.

Şunu açıkça ifade etmek isterim ki; beyfendiliğiyle bu şehrin insanlarından biri halkla iç içe, makam mevki tamahı olmayan, işçisinden vekiline, bürokratından bakanına herkes ile aynı seviyede olan vaad değil 59 adet projesi ile Akşehir’in sosyal kültürel ekonomik yapısına katma değer sağlayacak tek adayımız Fatih Köle’ye oylarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz. Değişim bu seçimde değilse ne zaman?

Tüm çabamız Akşehir’imizin geleceği için…”