14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri öncesinde Akşehir’e gelen Ahmet Davutoğlu; Millet İttifakı’nın Konya Milletvekili Adayları ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa eşliğinde, Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (AKYÖRDER) ziyaretinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti. Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin ilçe teşkilatları, partililer ve yurttaşlardan oluşan kalabalığa konuşan Davutoğlu, Millet İttifakı’nın seçim vaatlerini aktardığı ve iktidarın seçim propagandalarını da eleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Gerek akademisyen olduğum yıllarda gerekse Bakanlığım ve Başbakanlığım döneminde geldiğim Akşehir’de olmaktan mutluluk duyuyorum. Başbakanlık yaparken Beytü’l-mal’a asla el uzatmadım. Ben devlet meseleleriyle uğraşırken birileri benim kuyumu kazmak için uğraştı. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra da 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yeniden aranızda olacağız.
Vatanseverlik ve dindarlık kimsenin tekelinde değildir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kapatılacağını bizim ağzımızdan duydunuz mu? Millet İttifakı’nı kötülemek için bize atfedilen sözlere değer vermeyiniz. Onlar bizimle uğraşırken biz, iktidara geldiğimizde ülke sorunlarını nasıl çözeceğimiz üzerine çalışmaya devam ediyoruz. Hiçbir gizli ajandamız yok. Seçimlerden sonra ülke refaha kavuşacak, Akşehir de bu refahtan hak ettiği payı alacak. Birleşe birleşe kazanacağız.”
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; beraberindeki heyetle otobüsle şehir turu yaparak devam ettiği programını, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve esnaf ziyaretleri ile tamamladı.Partisinin Atakent Mahalle Temsilciliği’nin açılışını da yapan Davutoğlu; sorunlarını dinlediği kiraz üreticilerine, Nadir Kirazını marka haline getireceklerini söyledi.