Yarışma öncesinde Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Türkiye Bisiklet Federasyonu Temsilcisi Nurettin Kirpiksiz  ve yarışmaya katılan sporcular ile bisikletlerle şehir turu atıldı.

Yarışma öncesinde açılış konuşmasını gerçekleştiren Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “100. yıl etkinlikleri kapsamında adeta sanata spora doyuyoruz ve bu coşkuyu hep birlikte yaşıyoruz. 3 kategoride, 12 takım, 70 sporcu evladımızın yarıştığı bisiklet yarışmamız 100. yıl coşkusunu yaşadığımız etkinliklerin önemli bir ayağını oluşturuyor. Bu kadar kıymetli bir günde ulusal anlamda önemi olan Cumhuriyet Kupası’nı Akşehir’imize kazandırmak geriye dönüp baktığımızda gurur kaynağımız olacak. Aynı zamanda yarışma vesilesi ile evlatlarımıza da eğitim ve sosyal hayatlarında destek olmuş olacağız. Derece elde eden sporcularımıza çeşitli ödüller vereceğiz. İlk günden beri söylediğimiz gibi faydalı olmak, kendini geliştirmek isteyen evlatlarımızın daima yanındayız ve destekçisiyiz. Milli mücadele ateşinin yakıldığı ve ilk adımın atıldığı yer olan Akşehir’de bugün geleceğe yön verecek evlatlarımız ile 100. yıl coşkusunu yaşıyor olmak Türkiye Yüzyılının gümbür gümbür geldiğinin göstergesidir. Bizler artık asırlık bir ülkenin vatandaşlarıyız. Önümüzdeki yüzyılı Türkiye Yüzyılı yapmak bizim ve evlatlarımızın elinde. Gelin hep birlikte azmimiz ile ülkemizi dünyanın göz bebeği yapalım. Bütün sporcularımıza başarılar diler, ailelerini ve eğitmenlerini tebrik ederim.” diye konuştu.

Akşehir Garnizon Komutanlığı önünden başlayan yarışmaya Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Garnizon Komutan Vekili Yarbay İbrahim Polat, Türkiye Bisiklet Federasyonu Temsilcisi Nurettin Kirpiksiz, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, Akşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yarışmadaki dereceler ise şu şekilde oluştu:

Minikler; Hüseyin Emir Solmaz birinci, Talat Başol ikinci ve İlyas Ateş üçüncü

U-15; Ahmet Emir Engel birinci, Metin Şahin Gökmen ikinci ve Mehmet Efe üçüncü

U-17; Ebubekir Çamcı birinci, Mustafa Demir ikinci ve Necmettin Ali Örnek üçüncü