Akşehir'de yaklaşık on gün önce kayıp olduğu bildirilen 24 yaşındaki Tahir Özkan'ın öldürerek Akşehir Adsız Mahallesi Aşağı Caddedeki boş bir evin bahçesine gömdükleri iddia edilen cinayet zanlıları Adliyeye çıkartıldı.


Cinayeti işledikleri iddia edilen Nurullah Ç. (24) ile Adile K. (38) Akşehir Devlet Hastanesindeki sağlık kontrollerinin ardından Savcılığa sevk edildi.


İddialara göre Nurullah Ç.'nin cinayetten önce Adsız Mahallesindeki sahiplerinin Almanya'da olduğu öğrenilen evin bahçesine gelerek mezar kazdığı akşamda Adile K.  ile birlikte Tahir Özkan'ı alarak olay yerine geldiği burada bir süre alkol aldıktan sonra Tahir Özkan'ı 7,65'lik silahla vurarak öldürdüğü cesedi de Adile K. ile birlikte önceden kazdıkları mezara gömdükleri öğrenildi. Tahir Özkan'ın yapılan otopsisinde vücudunun 3 yerinde kurşun yarası alarak hayatını kaybettiği belirlendi.


Olayın Geçmişi: 


                Yaklaşık 10 gün kadar önce  F.Ö isimli kadın Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek eşi Tahir Özkan'dan haber alamadığını belirterek kayıp başvurusunda bulundu. Durumu inceleyen Emniyet yetkilileri Mobese kameralarından da yararlanarak Tahir Özkan'ın en son Nurullah Ç. (24) ve Adile K. (38) ile irtibat kurduğunu belirledi. Şahısları sorguya alan Emniyet yetkilileri çapraz sorgulama sonucunda Tahir Özkan'ın öldürülerek Adsız Mahallesindeki boş bir evin bahçesine gömüldüğünü öğrendi. Adsız Mahallesi Aşağı Caddedeki sahiplerinin yurt dışında olduğu öğrenilen evin bahçesinde savcı  eşliğinde kazı çalışması yapıldı. Kazı çalışması yapıldığı sırada Tahir Özkan'ı öldürdüğü iddia edilen Nurullah Ç.'yede yer göstermesi yaptırıldı. yapılan kazı çalışmasında Tahir Özkan'ın cesedine ulaşılırken Savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından ceset otopsi yapılmak üzere Akşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.


İddialara göre, Tahir Özkan, Nurullah Ç. ve Adile K. birlikte Adsız Mahallesi’ndeki sahibinin Almanya’da olduğu söylenen ve içerisinde ikamet edilmeyen evin bahçesine geldiler. Birlikte alkol aldıkları iddia edilen üç kişiden Tahir Özkan ile Nurallah Ç.’nin tartıştığı, tartışma sonucunda ise Nurullah Ç.'nin üzerinde bulunan silahla Tahir Özkan’ı öldürdüğü iddia edildi. Nurullah Ç.'nin Özkan'ı öldürdükten sonra bulundukları evin bahçesine önceden kazdıkları çukura Tahir Özkan'ı gömdüğü cinayet silahını da Adsız Mahallesindeki babasının evine gömdüğü öğrenildi.