31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimleri yaklaşırken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Aralık 2023’te 150’nin üzerinde belediye başkan adayından sonra 25 Ocak 2024 günü de 209 il ve ilçedeki adaylarını belirleyip kamuoyu ile paylaşmıştı.

CHP, Konya Büyükşehir Belediyesi için Mimar İsmail Sonkaya, Beyşehir’de Rıdvan Şenyurt, Doğanhisar'da Engin Kütükcü, Hadim'de Mürsel Ayrancı, Karapınar'da Gönül Karabacak, Karatay'da Mustafa Üstündağ, Meram'da Bahar Altay Çaçık, Seydişehir'de Hasan Ustaoğlu ve Tuzlukçu'da Nurettin Akbuğa'yı aday göstermişti.

CHP Parti Meclisi bugün akşam yaptığı toplantı sonrasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın yanı sıra 30 ilçesinin de başkan adaylarını belirledi. PM Meclisi Akşehir için de A.Nuri Köksal’ı aday gösterdi. 1999-2004 yılları arasında Akşehir Belediye Başkanı olarak seçildiğinin üzerinden 20 yıl geçtikten sonra 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde Köksal’ın adı CHP’nin Akşehir Belediye Başkanı Adayı olarak kesinleşti.

CHP Akşehir İlçe Örgütü’nün Şubat ayı içinde Akşehir Belediye Başkanı Adayı A. Nuri Köksal için aday tanıtım programı düzenleyeceği öğrenildi.