Seçim sonuçlarının değerlendirildiği açıklamada, özetle şu ifadelere yer verildi:

“Hafta sonu yapılan seçimlerde millet kararını verdi. İlk turda hiçbir Cumhurbaşkanı adayı seçilebilecek bir oy çoğunluğu alamadı. Henüz hiçbir şey bitmedi. İkinci turda millet kararını verecek. Milletin iradesi her şeyin üzerindedir.

 Bu seçimde; milletvekili adayı olup devlet imkanlarıyla propaganda yapan bakanlar, bir tarafta ailesinin nafakasını ülkenin geleceğine harcayanlar vardı. Sonuçta işlevsiz bir meclisin çoğunluğunu aldılar ancak bu sistemde meclis çoğunluğunun çok anlamı yok. Cumhurbaşkanı, çıkaracağı kararnamelerle meclisin çok çok üstünde bir yetkiye sahip…

 İkinci turda neleri mi oylayacağız;

 Ya Suriyeliler bir sonraki seçimde senin geleceğine karar verecekler ya da gidecekler!

 Ya yandaş, akraba, sülale devri sürecek, ya hak, hukuk, adalet, vicdan diyenler kazanacak!

 Siz kadınlar; ya baş tacı olacaksınız ya toplumda yeriniz olmayacak!

 Emekliler; Kurban Bayramı’nda 15.000 (On Beş Bin) Lira ikramiye sizi bekliyor.

 Gençler; geleceğiniz sizin elinizde. Haydi, geleceğiniz için bir yakınınızı Kılıçdaroğlu’na oy vermesi için ikna edin.

 İlk turun kazananı yok ama kaybedeni belli. İkinci turda sandığa gidip oyumuzu kullanalım, sonra da oy kullandığımız sandıklarda müşahitlik yapmaya devam edelim.

 Bugün 19 Mayıs. Bir düşünün 104 yıl önceki 19 Mayıs’ı. O günden daha kötü durumda değiliz ya… Vereceğin bir oyla neleri değiştirebileceğini en iyi sen biliyorsun “AKŞEHİRLİ”; ya İL OLACAĞIZ ya İL OLMAYACAĞIZ. Sandığa giderken bu soruların cevabını oylayacağını unutma!

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.”