Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen proje doğrultusunda Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya, okul temsilcisi rehber öğretmenler, idareciler ve müftülük personeli katıldı.

ÇEDES Projesi ilçe koordinatörü Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Hakkı Özkan, toplantıda proje kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiğini belirtti.

GENÇLER, ÜMİTVAR OLUN VE YEİSE DÜŞMEYİN! GENÇLER, ÜMİTVAR OLUN VE YEİSE DÜŞMEYİN!

Özkan, "Bu proje ile kaybolan değerlerin yaşatılması hedeflenmekte. Proje, kendini geliştiren, bilime sevdalı bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlıyor." dedi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ise yaptığı açıklamada; "Milli Eğitim Bakanlığı, Millî Eğitimin Genel Amaçları doğrultusunda öğrencilerin millî, mânevî, ahlâkî, insanî, kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde öğrencilere yönelik hazırlanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES)” çerçevesinde imzalanan protokol gereğince ÇEDES Proje çalışmaları 2023-2024 eğitim öğretim yılında da uygulanacak olan faaliyetler ve işbirliği konusunda kararlar alındı" dedi.