Şebekenin yenilenmesi ile yeni isale hattı ve yeni su depoları yapılmasına yönelik yapım ihalesinin tamamlanmasının ardından sistemin temel atma töreni de geçtiğimiz Mayıs ayı başında gerçekleştirilmişti.

Akşehir’de su kayıplarını yüzde 40 oranında önleyeceği öngörülen proje çalışmaları, yağışlar nedeniyle aralıklarla devam ederken merkezde ve özellikle çarşı bölgesinde gerçekleştirilecek olan çalışmaların takvimi, bölge esnafını endişelendiriyor. Yaklaşan 5-10 Temmuz Şenlikleri nedeniyle gerekirse çalışmaların güzergahının değiştirilebileceği öğrenilirken bölge esnafı ise gerek 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasındaki Kurban Bayramı’nın gerekse yağışlar nedeniyle sezonun kısalmış olmasının da dikkate alınmasını istiyor.

Yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizin özellikle Kurban Bayramı’nı gözeterek tatillerini geçirmek üzere yurda dönecek olmalarının da etkisiyle Haziran-Ağustos dönemindeki hareketliliğin önemine dikkat çeken esnaflar; mevcut ekonomik koşullara ilaveten çalışmaların yaratacağı külfete, sezona denk gelmesi durumunda katlanamayacaklarını dile getiriyorlar.