Yerel seçim heyecanı devam ederken AK Parti’de gözler genel merkezin adayları açıklamasına çevrilmiş durumda. AK Parti Akşehir belediye başkan aday adayları da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

AK Parti Akşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdurrahman Çardakoğlu, Avukat Ramazan Kirit ve Eğitimci Semih Dipi ile birlikte aday adaylığı çalışmaları kapsamında Kızılay Akşehir Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Kızılay Akşehir Şube Başkanı Tuğrul Topbaş ve yönetim kurulu üyesi Avukat Mehmet Serhat Arslan ile görüşen Çardakoğlu, aday adaylığı sürecindeki çalışmalar hakkında bilgi vererek Kızılay’ın yaptığı çalışmalar hakkında istişare yaptı.

Kızılay’ın hem ülkemiz hem de Akşehir için önemli çalışmalar yaptığını belirten Çardakoğlu “Kızılay Akşehir Şubemiz günlük olarak en az 400 kişilik yemek çıkararak ihtiyaç sahiplerine destek oluyor ve bu hizmet bağışlarla veriliyor. Bugün ziyaretimiz sırasında Ramazan Kirit ve Semih Dipi kardeşlerimizin de Kızılay’ımıza üyeliklerini yaptık. Benim zaten önceden üyeliğim vardı. Akşehir’imizde bu üyelik oranını artırmak lazım. Türkiye’de şu anda nüfusun %3’ü kan bağışında bulunuyor. Daha çok insanımızın kan bağışında bulunması lazım. Bir gün bize yada yakınlarımıza da kan lazım olabilir. Bu nedenle sağlıklı olan her birey mutlaka Kızılay’a kan bağışında bulunmalı. Kızılay Akşehir Şube Başkanımız Tuğrul Topbaş Bey ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mehmet Serhat Arslan Beye misafirperverlikleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi