31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesinde Akşehir’de ittifak arayışları için açık bir çağrıda bulunan ve bugüne kadar bu işin peşini kovalayan Akşehir Zafer Partisi İlçe Başkanı Sefer Taşcı son yaşanan siyasi gelişmeler sonrasında gazetemiz aracılığıyla kamuoyuna şu açıklamayı yaptı:

“KIYMETLİ AKŞEHİR’LİLER

Yerel seçim takviminin başladığı ilk günlerde Zafer Partisi olarak daha önce yerel basında dile getirdiğimiz gibi, tüm muhalefet partilerinin ve Akşehir’de değişim isteyen büyük çoğunluğun, sesi-umudu olmaya devam ediyoruz. Birleştirici ve kucaklayıcı olma konusundaki tavrımız nettir ve değişmemiştir.

Fakat, yerel seçimleri kişisel bir fırsat, rant olarak görenler ile iktidara şirin görünmek isteyenleri de bu süreçte takip etmekteyiz.

Küçük fotoğrafta ve sosyal medyadaki söylemlerindeki sözde muhalefet tavırlarının arkasından, oynamaya çalıştıkları tiyatroda üstlendikleri rol ile iktidarın verdiği suflelerle birliği bozma, iktidara kolay ve geniş bir yol açma oyunları da bu hareket tarafından net olarak görülmektedir.

Unutulmamalıdır ki;

Bizler, Akşehir’de değişimi isteyenlerin, Akşehir’in makus talihine dur deyip, bu birlikteliğe sonuna kadar sahip çıkan hemşehrilerimizin umudunu birkaç figürana heba ettirmeyeceğiz.  Bizler, Akşehir’in tamamını kucaklayan beklentileri karşılamaya muktedir liyakat sahibi bir başkan adayı ve Akşehir’imizin her kesimini temsil edecek çoğulcu ve yine liyakat sahibi bir kadroyla seçime girecek ve neticede zaferle ayrılarak, Akşehir’i  kasabalıktan köye düşürecek olanlara inat, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şehir, hatta ölümsüz sevdamız olan vilayet lige el birliği ile getireceğiz. Akşehir halkının büyük bir çoğunluğu da bizden bunu istemektedir.

Kimin iktidar cephesinden ne beklentisi olduğunu, içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için, kendilerini kurtarıcı olarak gösterip derdine derman, borcuna eda’yı birlikteliğe engel olma çabalarıyla iktidardan aradıkları bu günlerde, ZAFER PARTİSİ olarak bizimle kol kola yürümek isteyenlerle birlikte önümüzdeki her bir engeli elbirliği ile bertaraf edip seçimden zaferle ayrılmanın çalışmalarını başlatacağız.

20 yıldır yerel seçimlerde iktidar lehine yürüttüğünüz sözde muhalefet tavrınız deşifre olmuştur.  Geçmiş dönem seçimleri irdelendiğinde bu kişilerin kimler olduğu bariz bir şekilde görünmektedir. Zira çok yakın zamanda perde arkasında kimlerin iktidarın üst yetkilileriyle görüştüğünü de biliyoruz. Bu tavrınız bu şekilde devam etmesi halinde zafer partisi olarak isim zikretmekten de geri durmayacağımızın bilinmesini isteriz.

Bu yerel seçimde artık muhalefet olarak Akşehir’i hak ettiği güzel günlere tüm halkımızla beraber, Akşehir’i gerçekten seven, önemseyen, liyakat sahibi bir başkan adayı ve halkın sesi olacak Akşehir sevdalısı kadrolarıyla seçime götürmekten başka bir düşüncemiz yoktur.

Akşehir’de Değişimi İsteyenlerin Umutlarına Zafer’le Karşılık Vereceğiz.”

Editör: Haber Merkezi