Anadolu Birlik Holding iştiraki PANEK A.Ş. koordinasyonunda gerçekleştirilen 3 günlük programda üretim tesisleri de gezildi. Toplantıya ilişkin bir değerlendirmede bulunan PANEK A.Ş. Genel Müdürü Bora Tokgöz, ülke genelindeki bayilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı ve fabrika gezi programının oldukça verimli geçtiğini söyledi. Toplam 86 ana ve bölge bayiinin katıldığı toplantıda; sahadaki operasyonların geri bildirimlerinin alındığını, bire bir özel görüşmelerle tecrübe ve taleplerin masaya yatırıldığını belirten Tokgöz; “Tüm bayilerimizle şeffaf bir şekilde sahayı, iç pazarı ele aldık. Pazarladıkları ürünlerin fabrikalarını, nasıl hijyen ve kaliteli şekilde üretildiğini görmeyen bayilerimiz vardı. Hepsine tesislerimizi gezdirdik. İstek ve taleplerini not alıp, “Birlikte Zirveye” temasıyla sektörde daha da büyüme adına fikir alışverişinde bulunduk.” dedi.

Başkan Erkoyuncu: Çiftçinin Markası TORKU, Hep Zirvede Olmalıdır

Toplantılarının verimine dikkat çeken PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu da konuya ilişkin açıklamasında, özetle şu ifadelere yer verdi:

“TORKU, sadece Türkiye’de değil dünyada da güven ve kalitenin adı olmuştur. TORKU markası algısı bu anlamda zirvededir. Bu büyük markanın iç piyasada hep zirvede olması gerekir. Üretim ve imalattaki başarımızı, pazarlama ve son tüketiciye ulaşmada etkin bir şekilde sürdürmeliyiz. Sürdürülebilir Üretim Belgeli Güven ve kalitemizin değerini, bulunabilirliğimizi artırarak halkımızın sofralarına ulaştırmalıyız. Bunun için de bayilerle böyle toplantılar çok önemlidir.

Tüketiciler nezdinde güven ve itibarı çok yüksek olan TORKU markasının sahada ve raflarda daha çok yer alması için bayilere de önemli görevler düşmektedir. Ortak aklı önceleyerek bayilerimizin istek, talep ve önerilerini ayrı ayrı dinleyip zirveye birlikte ulaşma irade ve arzumuzu ortaya koyduk. Davetimize icabet ederek katkı veren tüm iş ortağımız bayilerimize ve uzun yıllardır bizimle yürüyen TORKU gönüllülerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Toplantı ve gezi programına; Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Birlik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Harun Ersöz, TORKU Genel Müdürü Kemal Ateş, Süt Operasyon Direktörü Zeynep Kurtkaya, Atıştırmalık Üretim Direktörü Mehmet Kölhan, Pazarlama Koordinatörü Kemal Keskin, PANEK A.Ş direktörleri ve çok sayıda bayi katıldı. PANEK A.Ş. Direktörleri, toplantılar boyunca birer bir tüm bayilerle özel görüşmeler yaparak talepleri dinlediler. Toplantı sonunda; 10 yıl ve üzerinde TORKU bayiliği yapan bayilere plaketleri, Genel Başkan Ramazan Erkoyuncu ve yöneticiler tarafından takdim edildi.

Bayiler, program kapsamında PANAGRO Et ve Süt Ürünleri Fabrikası, Çumra Şeker Fabrikası, Atıştırmalık ve Çikolata Fabrikalarını kapsamlı bir şekilde gezerken toplantı da Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi konferans salonunda yapılan sunum ve değerlendirmelerin ardından Konya Şeker Yerleşkesinde verilen yemek ile sona erdi.