KAHRAMAN; ESNAFLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ KAHRAMAN; ESNAFLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Akşehir’deki mahalle muhtarları ve basın mensuplarıyla düzenlediği bir programla buluşan AK Parti Akşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdurrahman Çardakoğlu, iki dönem yaptığı AK Parti Akşehir İlçe Başkanlığı dönemindeki çalışmalarında kırdığı yada üzdüğü muhtar olduysa helallik istedi. Tüm muhtarların ‘helal olsun’ temennisiyle konuşmasına devam eden Çardakoğlu, aday adaylığı süreci ve kendi hakkında bilgilendirme yaparak “ Akşehir büyük bir ilçe ve 55 tane mahallesi olan bir ilçe. Her mahallemiz birbirinden özel, birbirinden güzel. Seçim dönemlerinde gittik, farklı dönemlerde gittik, düğünler oldu gittik, cenazeler oldu gittik, gittiğimiz her mahallede muhtarlarımız bizi bir tebessümle karşıladı yine aynı tebessümle uğurladı. Onun için ben hepinize çok çok teşekkür ediyorum, Akşehir için gecesini gündüzüne katan bu muhtarlarımızın koca bir alkışı hak ettiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Muhtarların Önemi Çok Büyüktür

Muhtarlık müessesinin önemine dikkat çeken Abdurrahman Çardakoğlu “İllerde, ilçelerde bir belediye başkanı kadar, bir kaymakam kadar mahallelerde de muhtarların önemi çok büyüktür. O mahalledeki garibi bilir, hastayı bilir, cenazesi olanı, düğünü olanı bilir. Sıkıntıda darda olanı bilir. Onun için biz muhtarlarımız için ne yapsak az” dedi.

İlçe Başkanlığı döneminde insanların dertleri ile derlendiğini, sevinçleriyle sevindiğini belirten Çardakoğlu, yoğun bir tempoyla çalışmayı sevdiğini ve bu çalışmaya da belediye başkanlığı aday adaylığı ile devam ettiğinin altını çizerek “Halen daha ne yapabilirim? Bu mahallemiz, bu Akşehir’imiz için ne yapabiliriz diye çırpınıyorum.  Şu an için bir hazırlık içerisindeyiz, olaki süreç bizim tarafımızda noktalanır, bir çok projeyi hazırladık ve hazırlamak içinde gayret gösteriyoruz. Projelerimizi köylerimizden merkezimize kadar, kadınlarımızdan gençlerimize kadar herkesi ilgilendiren güzel projeler hazırlamak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hem Genç, Hem Esnaf, Hem Üniversite Mezunu Bir Kardeşiniz de Bir Dönem Belediye Başkanlığı Yapsın

Belediye meclis listesi konusunda muhtarlardan da görüşlerini kendisi ile paylaşmalarını söyleyen Çardakoğlu, mecliste bulunması faydalı olacak kişileri kendisine bildirmelerini istedi. İki dönem ilçe başkanlığı yaptığını, bu memleket için hizmete devam etmek istediğinin altını çizen Çardakoğlu ‘Biz buradayız, bir yere gitmiyoruz. Hepiniz gibi burada doğduk, burada yaşıyoruz, hizmet ediyoruz ve zamanı gelince de emaneti burada teslim edeceğiz. İşte bu önümüzdeki süreçte, ben bu dönem istiyorum ki hem genç, hem esnaf, hem üniversite mezunu bir kardeşiniz de bir dönem belediye başkanlığı yapsın. Tek ricam bu, birde bir esnaf kardeşinizi deneyin bakalım” diye konuştu.

Çarşamba günü Konya’da AK Parti’nin aday adayları için bir ön mülakat yapacağını söyleyen Çardakoğlu akabinde yapılan anketler ve Ankara’da bir mülakat olacağını tüm bunları güzel bir şekilde sonuçlandırıp Reisi-Cumhur’un da kendisine görev vermesi halinde koşturarak güzel hizmetleri Akşehir’le buluşturacağını ifade etti.

Konuşmasının ardından muhtarlarla sohbet eden Çardakoğlu, daha sonra tüm muhtarlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.